Jedzenie plus współzawodnictwo równa się dobra zabawa!
Przekonano się o tym w Szkole Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Mstowie, gdzie odbyła się wyjątkowa edycja Masterchefa. Pomysłodawcą wydarzenia była wychowawczyni klasy 7b , Rodzice oraz dzieci, dzięki którym tak kreatywna , kulinarna impreza ujrzała światło dzienne. Pomysł wpisał się w innowację klasy a także w program ,,Trzymaj Formę”. Wtajemniczone grono rodziców niezwykle zaangażowało się w pomoc na każdym etapie Masterchefa. Dla uczniów była to duża niespodzianka, ponieważ do końca nie wiedzieli , jakie dania przygotują i zaprezentują wymagającej, ale bardzo przyjaznej komisji.
Skład Jury stanowili zacni goście:
Dyrektor szkoły Katarzyna Błachowicz
Inspektor Oświaty Gminy Mstów Ewa Osuchowska
Radny Powiatu Częstochowskiego Eryk Łęgowik
Przedstawicielki Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej Magdalena Mercik Mrozińska oraz Agnieszka Poks
Członkini Chorągwianej Szkoły Instruktorskiej, Komendantka ZD Nigrum hm. Agnieszka Borowiecka
Podróżnik, globtroter, wokalista Zespołu ,,Ampera”” Kuba Bociąga.
Drużyny uczniowskie zostały wyposażone we wszystkie, niezbędne narzędzia kuchenne , wersje limitowane fartuszków kuchennych, czapki i po bardzo trudnym teście uświadamiającym, jak rozległa, ciekawa i jeszcze nieznana jest to dziedzina, młodzież rozpoczęła pracę.
Należało przygotować 2 potrawy, udekorować je najpiękniej , jak tylko się da, a owoce zmagań zaprezentować komisji.
Uczniowie zaciekle walczyli o podium, nie zapominając o dobrej atmosferze i uśmiechu a zadowolona komisja długo obradowała nad przygotowanymi potrawami…
Gratulacje za trud, zaangażowanie, kreatywność i ciężką prace należą się Rodzicom i uczniom klasy 7b.
Tylko z Nimi takie przedsięwzięcie mogło się udać! Chapeau bas!
Wychowawca klasy 7b Teresa Nowakowska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!