BARDZO DUŻY SUKCES NASZYCH MŁODYCH PIŁKAREK
W dniu 14.05.2026r. na boisku AKS Górnik Niwka Sosnowiec odbyły się finały Wojewódzkiego Turnieju ,, O Puchar Tymbarku” w kat. U-10 dziewcząt. Wystąpiły drużyny, które zdobyły awans w turniejach na szczeblu powiatowym. W naszej grupie znalazły się reprezentacje: Dobieszewice, Jaworzno, Rydułtowy i Mstów. W trakcie turnieju grupowego nasza drużyna przeszła jak burza eliminując wszystkich przeciwników, wygrywając trzy mecze ze świetnym dorobkiem bramkowym
21: 0 i pewnym awansem do ósemki najlepszych drużyn województwa śląskiego.
Wyniki naszej drużyny:
Mstów – Dobieszewice 3:0
Mstów – Jaworzno 10:0
Mstów – Rydułtowy 8:0
Niestety w ćwierć finale trafiliśmy na najlepszą drużynę tych rozgrywek, która pewnie je wygrała nie tracąc żadnej bramki. Ostatecznie nasza drużyna zajęła V miejsce, co jest wielkim sukcesem naszej szkoły, ponieważ żadna z naszych uczennic nie trenuje piłki nożnej na co dzień w Szkółkach Mistrzostwa Sportowego a jedynie swoją pasję rozwijają tylko na zajęciach SKS.
Bramki dla naszej drużyny zdobyła: Hanna Piasecka 17, Natalia Całus 2, Zuzanna Biskup 1, Alicja Gawron 1.
Warto podkreślić, że Hanna Piasecka zdobyła tytuł w-ce króla strzelców całego turnieju.
Szczególne podziękowania kieruję w stronę dwóch mam obecnych na turnieju Pani Dominice Biskup i Pani Agnieszce Małasiewicz za okazałą bezcenną pomoc.
Gratulacje dla naszych zawodniczek za postawę na boisku i wspaniałą walkę w każdym meczu, w którym pokazały olbrzymi charakter i wolę walki. Życzę dalszych sukcesów w kolejnych turniejach. Skład naszej reprezentacji: Natalia Całus, Alicja Gawron, Alicja Lange, Pola Małasiewicz, Zuzanna Biskup, Ada Osuchowska, Natalia Gęsiarz, Emilia Klimek, Helena Singh, Hanna Piasecka.
Opiekun Piotr Całusiński.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!