Logo Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie
Powróć do: Organizacja szkoły

Biblioteka

BIBLIOTEKA SZKOLNA 2025/2026

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.’’

Wisława Szymborska

 

 

Plan pracy biblioteki w roku szkolnym 2025/2026

 

 

 Poniedziałek: 7.25-9.30; 11.30-16.15

Wtorek: 7.25-9.30; 10.30-16.00 

Środa: 7.25-9.30; 11.30-15.30

Czwartek: 7.25-9.30; 12.30-16.30

 Piątek: 7.25-9.30; 11.30-14.20

 

 

każdej szkoły. Jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły. Tutaj można wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich lektury i książki. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni. Biblioteka dla wszystkich jest otwarta i codziennie zaprasza swoich czytelników.

Dlaczego warto czytać?      

            Wszechobecne media elektroniczne, gry komputerowe, Internet oraz magiczna moc przekazu telewizyjnego stają się coraz częściej głównym źródłem emocji, przyjemności i wiedzy o świecie dla młodych ludzi. Oprócz treści przekazywanych przez współczesne media kontakt z różnymi formami kultury powinien odbywać się również  przez odnajdywanie wartości płynących z obcowania ze słowem drukowanym.  Zadaniem szkoły jest wytworzenie silnej motywacji do czytania, sprawienie by było to zajęcie atrakcyjne, aby książka zaspokajała pragnienia i potrzeby człowieka, zarówno intelektualne jak i emocjonalne.

            31 stycznia 2025r. W naszej szkole odbył się sejmik przygotowany przez uczniów klas 4a i 4b pod opieką pań: Małgorzaty Knysak, Wioletty Kołodziejskiej, Katarzyny Knysak i Moniki Błachowicz pt. ,, Dlaczego warto czytać?’’. Uczniowie przypomnieli kolegom i koleżankom o pozytywnych skutkach czytania i jego wpływie na rozwój dzieci i młodzieży.

            Zachęcamy wszystkich uczniów do czytania i odwiedzania szkolnej biblioteki!

wartoczytac251.JPG   wartoczytac252.JPG  wartoczytac253.JPG