Logo Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

WYCIECZKA KLAS 4A I 4B

Ocena 0/5

19 maja 2026 roku uczniowie klas 4a,4b pod opieką wychowawców: Justyny Nowak, Magdaleny Zgardzińskiej i Pani Małgorzaty Jeziorek uczestniczyli w wycieczce Beskid Śląski - Wisła, Cieszyn. Uczniowie przebywając w Cieszynie, zwiedzili Wzgórze Zamkowe, rynek, ratusz, Cieszyńską Wenecję, Wieżę Piastowską, następnie w Wiśle Czarnem zobaczyli wodospad i zaporę, a w Wiśle Malince skocznię im. Adama Małysza. Kolejnym punktem wycieczki był udział w warsztatach w Chlebowej Chacie. Podczas których zostało przybliżone życie naszych przodków, zapoznanie z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem. Uczniowie uczestniczyli w prezentacji maszyn dawniej wykorzystywanych przy uprawie i obróbce ziarna - droga "od ziarenka do bochenka".

Został również omówiony proces powstawania masła i twarogu oraz sprzętów do tego wykorzystywanych, pozyskiwanie miodu, pokaz sprzętu pasiecznego i ciekawostki z życia pszczół. Własnoręcznie formowali oraz wypiekali podpłomyki, uczestniczyli w degustacji swoich wyrobów oraz chleba żytniego.

Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do „ rzeczywistości”, gotowi na kolejną przygodę…

Galeria zdjęć

20260519_161211 20260519_105425 20260519_105905 20260519_160948 20260519_165145 20260519_165739 20260519_165859 IMG_20260519_161139 (1) IMG_20260519_162533 (1) IMG_20260519_162714 (1) IMG_20260519_164329 (1) IMG_20260519_164518 (1)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności