Logo Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA

Ocena 0/5

Dnia 17 listopada 2025 roku klasy 3a i 3 b z wychowawczyniami panią A. Benduch i p. M. Radecka oraz p. U. Zagrzewską udały się na wycieczkę do Radzionkowa, gdzie znajduje się Muzeum Chleba. Muzeum powstało z szacunku dla historii i z potrzeby serca założyciela pana Piotra Mankiewicza. Zgromadzone zostały w nim eksponaty zbierane przez wiele lat, wszystko, co służyło wytwarzaniu chleba. Dzieci pod kierunkiem przewodnika oglądały, ale też same próbowały wyrabiać i wypiekać.

Następnie w sali lekcyjnej mogły zobaczyć jak odbywała się nauka uczniów 100 lat temu. Widziały również maszyny do pisania, stare komputery, maszyny liczące, telefony stacjonarne oraz wiele przedmiotów codziennego użytku z dawnych lat. Dziękujemy za ciekawą i pouczającą wycieczkę.

Galeria zdjęć

WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA 9 WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA 8 WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA 7 WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA 6 WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA 5 WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA 4 WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA 3 WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA 2 WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności