Logo Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

“Szkoła pamięta” -163 rocznica wybuchu powstania styczniowego .

Ocena 0/5

 Józef Piłsudski:
„Powstanie styczniowe było ostatnim wielkim wysiłkiem narodu, by żyć własnym życiem.”
   Dnia 21 stycznia 2026 roku odbyła się lekcja upamiętniająca 163. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. W lekcji uczestniczyli uczniowie klasa ósmych. W ramach wydarzenia przeprowadzono pogadankę dla uczniów, podczas której przybliżono tło historyczne zrywu narodowowyzwoleńczego oraz sylwetki bohaterów walczących o niepodległość Ojczyzny. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem na rynku w Mstowie i była wyrazem oddania czci i pamięci uczestnikom powstania oraz okazją do refleksji nad znaczeniem patriotyzmu i wolności.

Nauczyciel : Wioletta Derda.

Galeria zdjęć

IMG_9840 IMG_9842 IMG_9841
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności